|چهارشنبه 15 مرداد 1399
 منوی اصلی
 
 مقالات سلامت
کلمه کلیدی
:
از
calendar
تا
calendar
جستجو

هانا کاویانی

با رفتن کرونا چه بر سر آزادی می‌آید؟

با رفتن کرونا چه بر سر آزادی می‌آید؟ شاید در این هفته‌ها با خودتان فکر کرده باشید «چرا حکومت برای خیابان رفتن من تصمیم بگیرد؟» یا اینکه شاید بحث‌های متنوعی درباره محدود شدن آزادی‌های فردی و اجتماعی دیده و شنیده‌اید. بیشتر مباحثی هم که مطرح می‌شود ترازویی ترسیم کرده و یک بحران سلامت اجتماعی را در مقابل آزادی فردی قرار داده و آنوقت شما با به این نتیجه رسیدید که آزادی فردی خود را به صورت مقطعی قربانی کرده و راه را برای مقابله حاکمیت با یک ویروس باز کنید.
چهارشنبه 20 فروردين 1399

دکتر محسن شریعتی‌نیا

آیا ایران می‌تواند برنده رقابت چین و آمریکا باشد؟

آیا ایران می‌تواند برنده رقابت چین و آمریکا باشد؟ با شدت یافتن رقابت راهبردی چین و آمریکا، این مفروض به‌تدریج در رسانه‌های ایران و در اتاق‌های فکر، مطرح می‌شود که جمهوری اسلامی می‌تواند بالقوه برنده این رقابت باشد. گفته می‌شود که ایران می‌تواند با بازیگری در میانه رقابت این دو قدرت، آزادی عمل خود را افزایش دهد و از این رقابت تشدید شونده منابع استراتژیک جدیدی برای خود ایجاد نماید. این مفروض فراگیر با چالش‌های مهمی مواجه است.
چهارشنبه 20 فروردين 1399

رزیتاخسروی

آسیب شناسی پدیده فقر و وقوع جرم درجامعه

آسیب شناسی پدیده فقر و وقوع جرم درجامعه تادیرنشده کاری کنیم!
چهارشنبه 20 فروردين 1399

کرونا

اسامی کادر درمان سراسر کشور که در مقابله با کرونا و نجات هموطنان، جان باختند.

اسامی کادر درمان سراسر کشور که در مقابله با کرونا و نجات هموطنان، جان باختند. روحشان شاد
سه شنبه 19 فروردين 1399

احمد_زیدآبادی

کرونا، دمکراسی، اقتدارگرایی!

کرونا، دمکراسی، اقتدارگرایی! در دموکراسی اما دولت‌ها به سختی می‌توانند بر مشکلات پرده‌پوشی کنند
جمعه 15 فروردين 1399

علی زمانیان

 رقصِ روح در ضیافت تنهایی

 رقصِ روح در ضیافت تنهایی شنیده بودم بی رنج، گنج میسر نمی‌شود. اما اکنون پس از رنج چهل روزه‌ی قرنطینه و یا چله نشینی، به گنجی فکر می‌کنم که میسرم نشد.
پنجشنبه 14 فروردين 1399

سیلاب شایعات بی‌اساس،

شایعات خطرناک برای مقابله با ویروس کرونا چه هستند؟

شایعات خطرناک برای مقابله با ویروس کرونا چه هستند؟ درمان‌های خانگی و دستورالعمل‌های خودساخته برای مقابله با کرونا روی اینترنت بیداد می‌کند و بر میزان سردرگمی افراد افزوده است.
پنجشنبه 14 فروردين 1399

مهدی نوربخش

کرونا؛ ما و آمریکا

کرونا؛ ما و آمریکا در هفته‌ها و روزهای اخیر و با شیوع کروناویروس در ایران و کشورهای مختلف جهان، شاهد برخی اظهارات عجیب از سوی برخی مقام‌های نظامی و حتی پاره‌ای سیاستمداران هستیم.
پنجشنبه 14 فروردين 1399

سعید لیلاز

ورشکستگی عمومی در پیش است/احتمال کاهش 20 تا 30 میلیارد دلاری در تولید ناخالص ملی ایران

ورشکستگی عمومی در پیش است/احتمال کاهش 20 تا 30 میلیارد دلاری در تولید ناخالص ملی ایران به نظرم این بیماری روی بخش کشاورزی اثر محسوسی ندارد و روی صنایع سنگین هم در صورتی که به صورت یک اپیدمی گسترده در میان کارگران و طبقات شهری گسترش پیدا نکند، تنها نقطه بسیار تاثیرگذارش روی بخش خدمات خواهد بود.
پنجشنبه 14 فروردين 1399

شروین وکیلی

شش پیش‌بینی درباره کرونا؛ چرا آمار قربانیان ایران پایین خواهد بود؟

شش پیش‌بینی درباره کرونا؛ چرا آمار قربانیان ایران پایین خواهد بود؟  خلاصه آنکه کروناویروس احتمالا خودش چیزهای زیادی را تغییر نخواهد داد. اما علامتی است که تغییراتی زیربنایی را نمایان می‌سازد.
پنجشنبه 14 فروردين 1399