|چهارشنبه 15 مرداد 1399
 منوی اصلی
 
 مقالات گردشگری
کلمه کلیدی
:
از
calendar
تا
calendar
جستجو

موضوع سال ۲۰۲۰ ایکوموس جهانی

«فرهنگ‌های مشترک، میراث مشترک، مسئولیت مشترک»

«فرهنگ‌های مشترک، میراث مشترک، مسئولیت مشترک» ایکوموس، شورای بین‌المللی بناها و محوطه‌های تاریخی، که بازوی علمی و اجرایی یونسکو در حفاظت از بناها و محوطه‌های تاریخی است، هر سال موضوعی را انتخاب و معرفی می‌کند تا کمیته‌های ملی و کمیته‌های بین‌المللی علمی وابسته و سایر نهادهایی که علاقه‌مند به همکاری با ایکوموس هستند، در هماهنگی با یکدیگر، رویدادها و برنامه‌هایی مرتبط با آن برگزار کنند.
چهارشنبه 13 فروردين 1399

رئیس سازمان جهانی گردشگری

بمب خوشه‌ای سفرهای نوروزی

بمب خوشه‌ای سفرهای نوروزی رئیس سازمان جهانی گردشگری در نامه‌ای به وزیر گردشگری کشورمان مسوولیت دولت در بازار توریسم در دوره شیوع کرونا و پس از آن را یادآوری نموده است...
سه شنبه 5 فروردين 1399

بازار در سفرنامه ناصرخسرو و احسن­ التقاسيم مقدسي

بازار در سفرنامه ناصرخسرو و احسن­ التقاسيم مقدسي اين مقاله تحقيقي است براي يافتن اطلاعاتي درباره­ي بازار, معماري و محل قرارگيري بازار در شهرها, نقش­هاي اقتصادي, اجتماعي و فرهنگي, ارتباط اندام­وار آن با مسجد, آداب بازار و برخي نکات ديگر. اين مجموعه اطلاعات آن، براساس دو کتاب «سفرنامه­ي ناصرخسرو» و «احسن­التقاسيم مقدسي» شامل بازارهاي تعداد بي­شماري از شهرهاي کشورهاي مختلف اسلامي در سده­هاي چهار و پنج هـ . ق. می­شود.
شنبه 1 تير 1398

فریبرز رئیس دانا

صنایع دستی: ضروری اما نه فانتزی، نه محوری

صنایع دستی: ضروری اما نه فانتزی، نه محوری بنا به آخرین برآوردها در اقتصاد ملی ایران در چند سال اخیر سهم صنایع دستی در محصول ناخالص داخلی بین 2 تا 5 درصد و به طور متوسط 3.5 درصد بوده است.
دوشنبه 6 خرداد 1398

یک میلیارد گردشگر، یک میلیارد فرصت

یک میلیارد گردشگر، یک میلیارد فرصت در سال 1980، سازمان جهانی گردشگری سازمان ملل متحد (UNWTO)، روز 27 سپتامبر مصادف با 5 مهرماه، را به عنوان روز جهانی گردشگری نامگذاری نمود.
پنجشنبه 19 اسفند 1395